Nawigacja
Artykuły: Prosto w oczy !
Janusz Sikorski: Quo Vadis ZHP ? (kilka przedzjazdowych przemyśleń drużynowego
No właśnie, dokąd ? Patrzę sobie na to wszystko co się dzieje w naszej organizacji i sam już nie wiem. Właściwie to zastanawiając się dokąd iść należałoby wiedzieć gdzie się jest. Tymczasem tu jakaś paranoja zapanowała. Nie ma możliwości zdobyć nawet tak prostej niby informacji jaką jest aktualna liczebność ZHP....

Wyrwane z Listy Dyskusyjnej "Czuwaj"
Nowy Statut - projekt widziany bez konfliktów i inwektyw wzajemnych

Janusz Sikorski: Braterstwo na harcerskiej liście ...
Braterstwo... Przeczytałem sobie kilka wypowiedzi na liście dyskusyjnej "Czuwaj" i zaczęło we mnie "coś" wzbierać..... Takie proste ludzkie zniesmaczenie. Małostkowość, manipulacje i zwykły brak kultury. I naprawdę cisną się na usta dużo mocniejsze słowa !

Wyrwane z listy dyskusyjnej - dwugłos o "magicznej ustawie"
Wokół tematu ustawy jest strasznie dużo demagogii...

Maciej Pietraszczyk: LOST
Zagubieni niespodziewanie znaleźli się na jakiejś wyspie nie mając pojęcia gdzie są, ani w którą stronę wydobyć się z pułapki. Co jakiś czas do ich świadomości dociera sygnał, że nie są jednak sami i obok nich toczy się normalne życie, ale niewiele to zmienia.

Grzegorz Skrukwa: Co naprawdę dziś robią harcerze?
...czyli przyjrzyjmy się technikom harcerskim. Wyzwaniem był post g00rka na liście "czuwaj", jeszcze z lutego 2008

Maciek Pietraszczyk: Mitologia, czy kłamstwa?
W portalu zhp24 Rafał Klepacz rozprawia się harcerskimi mitami. Wzorem Adama, czy też Jamiego z popularnego programu stacji "Discovery" bierze na warsztat kolejne krążące po ZHP legendy i nicuje je na lewą stronę bezwzględnie zostawiając z nich proch. Szkopuł w tym, że Adam i Jamie czasem potwierdzają mity jako prawdę, a czasem zawieszają rozwiązanie nie potwierdzając ich, ani nie podważając. Rafał takiej szansy nie daje.

Piotr Niwiński: Harcerstwo nadal nudne !
"I ja nie tylko w sobie widzę schyłkowość. Czuję, jak otacza mnie ona ze wszystkich stron. Coś się kończy, ale czy coś się zaczyna? Gdzie ci młodzi gniewni, co świat podpalą w imię słusznych idei? Choćby przez śmierć, przez Boga... Gdzie ci, co stworzą nowe KIHAM-y, nowy ZHR? Niechby wieszali, kłuli, rąbali i palili. Ale oni tylko nudzą" hm Pawł Wieczorek "Kohub" /ZHR/

Maciek Pietraszczyk: Dziury w burcie
ZHP przypomina "Titanica", który już dawno zderzył się z górą lodową, ale nikt tego nie zauważa. Gdzie w poszyciu naszego statku pojawiły się luki?