JADWIGA STANISZKIS - PROFESORSKI AUTORYTET ?
O harcerstwieNieoczekiwana Puenta Harcerskiej Służby w TYGODNIU ŻAŁOBY i HARCERSKICH AKCENTÓW W PRZEMÓWIENIACH MARSZAŁKA SEJMU:
"Widzę w nim brak charyzmy, harcerskość, która zabija indywidualizm - to zarzut Jadwigi Staniszkis wypowiedziany w RMF FM wobec marszałka Bronisława Komorowskiego i harcerzy"

I jak tu coś rozsądnego powiedzieć wobec "takiej" opinii Pani Profesor !!!!!!!!!!????????????????????

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

1
sikor dnia kwietnia 22 2010 10:37:34

No cóż, takie lapsy wychodzą jak ktoś zaczyna gadać o rzeczach na temat których nie ma najmniejszego pojęcia. Zresztą poprawność tej wypowiedzi w kontekscie potrzeb zmian socjologicznych polskiego społeczeństwa również pozostawia wiele do życzenia.
Pani Staniszkis brnie po prostu coraz bardziej w politykę nie trybiąc wogóle, że inni ludzie nie tylko mają prawo do innych poglądów ale nawet mają inne poglądy i stara się za wszelką cenę "sprzedać" innym swój pomysł na Polskę. Pomysł głupi bo błądzący gdzieś na skraju wyobrażeń co najwyżej a nie polskiej rzeczywistości prawnej.
Według niej Jarosław będzie najlepszym Prezydentem Polski jeśli sie zmieni Grin. I że wtedy Polskę odmieni.
Prezydent odmieni Polskę... W naszym systemie Grin
To pokazuje naiwność poglądów Pani Staniszkis. I trudno się dziwić panicznej reakcji na brak zmian w sondażach. Więc plecie trzy po trzy co ślina na język przyniesie...
Za puentę mojej wypowiedzi niech posłuży cytat:
Monika Olejnik: A Lech miał charyzmę ?
Pani Staniszkis: Eeee no nie miał ale... Jarosław MA

Buahahahahahaha

10
MaciekP dnia kwietnia 22 2010 13:47:51

No niestety, z przykrością stwierdzam postępującą demencję znakomitej niegdyś socjolożki, politolożki i komentatorki, która potrafiła z wyprzedzeniem rozpoznać polityczne trendy. Ostatnio, niestety, gubi się coraz bardziej.
A swoją drogą, jej przeciwstawienie indywidualizmu działaniu w jakiejkolwiek organizacji stoi w sprzeczności z tym, co ustalili psycholodzy, którzy już dawno pokazali, że indywidualność może rozwinąć się tylko w jakiejś społeczności. Po prostu dlatego, że indywidualność/indywidualizm zawsze odnosi się do jakiejś zbiorowości wobec której zachowuje się nietypowo.

2
Wilk Samotnik dnia maja 10 2010 09:12:06

Faktycznie, jak się czyta Pelasi Lewińskiej osławiony referat mordujący ZHP w 1949 r. ( "Walka o nowe harcerstwo" ) to dowodnie widać tą harcerskość zabijajacą indywidualizm Smile . Towarzyszka Pelasia cały swój wywód oparła na zarzucie o wychowywaniu indywidualności kosztem masPfft, systemie wodzowskim ( zgroza !) i istnieniu autorytetów wyrastających na wielkich instruktorów harcerskich ! Cóż za zagrożenie dla karnych i anonimowych szeregów !!!
Otóż ten właśnie indywidualizm, samodoskonalenie/samokształcenie to było największe zagrożenie dla komuny. I tu nagle Pani prof Staniszkis widzi te komusze szeregi bez oblicza w harcerstwie, które dzięki swemu INDYWIDUALIZMOWI przetrwało! I co na to druh phm Antoni Macierewicz, drużynowy Czarnej Jedynki i cała plejada mu podobnych po stronie polskiej prawicy ? Faktycznie .....zabity indywidualizm !
A np. śp. Druh Kaczorowski, jako przykład braku charyzmy.......Nie, Maciek przesadził z oceną, ale.....

10
MaciekP dnia maja 17 2010 15:27:49

Ja się odniosłem do różnych wypowiedzi pani prof., która - niestety, bo była dla mnie autorytetem - od jakiegoś czasu przypięła się do swojej wizji "władzy sieciowej" i wszędzie szuka jej potwierdzenia mimo, że w rzeczywistości nic tej koncepcji nie potwierdza, a polityka polska najmniej.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.