WIELKA WYSYŁKA !!!
W ZHP trwa wielka wysyłka materiałów do hufców. Tegoroczny początek "roku harcerskiego" czyli wrześniowy start do kolejnej harcerskiej przygody 2012/13, Główna Kwatera ZHP uatrakcyjniła bardzo udanymi i różnorodnymi materiałami pomocniczymi, które właśnie docierają do hufców. Prócz tego drużynowi otrzymają długo zapowiadane PORADNIKI DLA DRUŻYNOWYCH wszystkich pionów. Ładnie wydane, dobrze opracowane, przejrzyste, barwne i zawierające solidny ładunek pomysłów i przydatnych wiadomości. Polecamy!!!
Szczególnie podoba się nam poradnik dla wędrowników.
Zdjęcia z wielkiej WYSYŁKI za: ZHP-fun.

Wystąpienie programowe J. Kaczyńskiego - "harcerską zabawą"
Pan Poseł Andrzej Rozenek (Ruch Palikota) w Faktach TVN (niedziela 02.09.2012r.) nazwał wystąpienie programowe J. Kaczyńskiego..... "harcerską zabawą". Zastanawiamy się w redakcji, czy pan Rozenek użył tego określenia po to by ośmieszyć lidera PiS, czy...pochwalić. Albo nie ma zielonego pojęcia o naszej, narodowej historii, albo nie wie, o czym mówi.
W dzień po rocznicy Września, takie określenie zresztą nabiera szczególnego znaczenia. Śmierć setek harcerzy w Wojnie Obronnej, to dziwny kontekst Panie Pośle Rozenek, i z pewnoscią nie "harcerska zabawa". Może by Pan tak złożył kwiaty pod Wieżą Spadochronową w Katowicach?


XI Międzynarodowe Spotkanie Kolekcjonerów Skautowych
W dniach 14-16 września 2012 r. we Wrocławiu odbędzie się XI Międzynarodowe Spotkanie Kolekcjonerów Skautowych i Polowa Zbiórka Poczt Harcerskich, czyli
coroczna zbiórka wszystkich miłośników historii harcerstwa, kolekcjonerów odznak, medali, dokumentów, kartek pocztowych, zdjęć, wydawnictw i innych pamiątek związanych z ruchem skautowym i harcerskim. Celem spotkania jest nawiązanie i zacieśnianie więzi między kolekcjonerami. Jest to również okazja do wymiany i pozyskania nowych eksponatów do swoich kolekcji.

"Harcerz Rzeczypospolitej" od swego pierwszego, jeszcze papierowego numeru propagował harcerskie kolekcjonerstwo. Co miesiac, w kolorze, na 4 stronie okładki Haera ukazywały się unikalne zdjęcia, reprodukcje, nierzadko pierwsze opracowania harcerskich pamiątek. Dlatego też z przyjemnością weźmiemy udział we Wrocławskiej Zbiórce, a relację zamieścimy w następnym numerze!
Imprezie towarzyszyć będą dwie wystawy:
- 100 lat Krzyża Harcerskiego
- 30 lat Poczty Harcerskiej "Szaniec"
Będzie można również zobaczyć różne kolekcje odznak a także np. stare harcerskie mundury.

Rodzicom harcerki, Druhnom i Druhom z ZHR - jesteśmy z WAMI!
Ku pamięciWichura, która przeszła 6.o8. 2012 nad miejscowością Borowy Młyn, przewaliła drzewo na terenie obozu harcerskiego. Jeden z konarów spadł na namiot i 11-letnią harcerkę. Dziewczynka nie żyje.
W niedzielę ok. godz. 16.45 nad północą województwa przeszła nawałnica. Silny wiatr wiał m. in. w okolicach jeziora Wędromierz (powiat międzyrzecki), nad którym odbywał się obóz harcerski ZHR. Komenda zarządziła ewakuację z namiotów nad jezioro, ale burza była tak nagła i gwałtowna, że jedna z harcerek nie zdążyła wybiec ze swojego, gdy spadł na niego konar i przygniótł dziecko.

Mimo udzielonej pomocy dziewczynki nie udało się uratować. Dziewczynka jest z Poznania. Sprawę nieszczęścia bada prokuratura.
Więcej...
WARSZAWSKIE DZIECI IDZIEMY W BÓJ!
To nadal jest niezwykła rocznica. Co roku słyszymy w mediach te same słowa, politycy składają te same deklaracje pamięci...Ale jeszcze w wielu naszych Rodzinach Dziadkowie sięgają do szuflad, by wyciągnąć najdroższe pamiątki tych 63-ch dni... Pamiątki największego chyba w naszych dziejach heroizmu, ale i pamięć Pieśni, pamięć szalonej radości pierwszych dni Powstania i pamięć SZALONEJ WOLNOSCI i... Powstańczych
Ślubów, o czym zresztą usłyszał niegdyś od swych Rodziców niżej podpisany. Powstanie było jednak Glorią MORALNYCH, DUCHOWYCH ZWYCIĘZCÓW, choć zwyciężonych w boju bez szans!
Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach - Harcerski ???
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,12165708,Co_dalej_z_festiwalem_harcerskim___Pora_rozstac_sie.html

Gazeta Wyborcza "rozprawiła się" z "reliktem minionej epoki" - z Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Nie mamy, jak narazie własnego zdania na temat wartości wychowawczych, harcerskości, czy wogóle przydatności i sensowności tej imprezy, której korzenie faktycznie sięgają chyba lat budowania drugiej Polski i tow. Gierka - dokładnie nie pamiętamy. Mamy do naszych czytelników pytanie, czy atak Wyborczej jest słuszny i czy kielecki festiwal faktycznie jest skansenem uparcie realizowanym w "nieprzemakalnych" Kielcach? Napiszcie do nas, kolejny numer Haera czeka! Jako niepoprawni "hejterzy" czekamy na argumenty "ZA" , "PRZECIW" lub może "TAK, ALE INACZEJ!"
Tegoroczny, drugi numer HR już w sieci!
Od RedakcjiZupełnie nowy, interesujący i jak zwykle kontrowersyjny w części, numer 2 Harcerza Rzeczypospolitej już dostępny! Wystarczy kliknąć w link po lewej stronie, w panelu NAWIGACJA. Zapraszamy wakacyjnie, obozowo i metodycznie naszych pt. CZYTELNIKÓW!

REDAKCJA, już w większości na obozach :)