II Konferencja
Petycja

Achtung, achtung - Wnimanie, wnimanie, Dajtie Pozor Cool


Właśnie została opublikowana petycja skierowana do Rady Naczelnej o wstrzymanie dalszych bezpłodnych dyskusji na temat zmian w redakcji Prawa Harcerskiego i rozpoczęcia dyskusji o zmianach w systemie pracy z drużynowymi dzięki którym zyskają Oni większą świadomość prawa harcerskiego oraz zyskają szersze możliwości pracy wychowawczej. Zresztą Przeczytajcie sami i jeśli również Wasze zdanie jest taki to Podpisujcie. Niech zadziała RUCH.

http://zmienmy.to/…/chcemy-ogolnopolskiej-rozmowy-nad-syst…/

powiadomcie również znajomych i nieznajomych też Laughing Czas na działanie.


Dyskusja o PiPH

Ogólnopolska dyskusja o Prawie i Przyrzeczeniu harcerskim trwa.

Właśnie miały miejsce 2 eventy zorganizowane przez Główną Kwaterę ZHP. Ogólnopolskie Konferencje o Prawie Harcerskim w Warszawie i w Kutnie. Niestety z powodu fajnej pogody większośc redakcji "siedzi" w lesie i czołga się po szyszkach w krótkich spodenkach, bo słyszeliśmy, że na tym polega puszczaństwo. Co prawda do tej pory sądziliśmy, że puszczaństwo jest określoną filozofią życia, ale cóż, człowiek uczy się całe życie. Jednak wracając do sprawy. Ciekawi jesteśmy frekwencji na tych konferencjach oraz ich przebiegu. Może jakaś dobrze poinformowana druhna czy druh zaspokoi naszą ciekawość ?

Będziemy wdzięczni :)


Się twitnęło - jakaś propozycja programowa ?

Na twicie GK ZHP pojawił się dziwny wpis.

Centralna Komisja Rewizyjna udzieliła absolutorium za rok 2014 GK ZHP: NMS, SPC, NKB, KGZ, JSM, JSI, GWO. Bez absolutorium: NLB, EKP.

 

Czyżby to element jakiejś nowej propozycji programowej ?

Jeśli tak to jesteśmy pod wrażeniem. Wciąganie w propozycje programowe tak poważnych organów jak CKR musi robić wrażenie. Z zainteresowaniem czekamy na ciąg dalszy.


Można pomóc

Potrzebne wsparcie

 

Nasz instruktor, hm. Marcin Wysmułek, jest w pilnej potrzebie. Znalazł się w trudnej sytuacji życiowej – pisze o niej w swoim apelu na wysmulek.com/pomoc. To w sporej mierze dzięki Marcinowi „odlokowaliśmy” Stołeczną chorągiew; to on pokazał, że zmiana jest możliwa i natchnął brać instruktorską do działania. Chciałbym, byśmy – w ramach wzajemności oddziaływań – natchnęli teraz jego samego. Wyciągnijmy do niego braterską dłoń.

 

Marcin – jak najprawdziwszy harcmistrz – chce pomocy w formie wędki, a nie ryby. Jestem przekonany, że wśród braci harcerskiej znajdą się tacy, którzy mogliby skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia dotyczącego coachingu, programowania, bądź innej. Skorzystajmy z okazji i powierzmy zadania człowiekowi, który nigdy nie bał się wielkich wyzwań. Spełnimy przy tym dobry uczynek, a może i Wielki Czyn, który pomoże ponownie stanąć na własnych nogach autorowi znakomitego tekstu „Elita, o etos harcerza”.

 

Kontakt, a także opis działalności Marcina znajdziecie na stronie wysmulek.com.

 W jego imieniu pozwalam sobie podziękować za Wasze wsparcie.

phm. Antoni Kurek - Kurson

 


Nowy Numer HR-a już w sieci !
APEL Druhny Krystyny "Tiny" Małkowskiej.


Kochane Druhny, drodzy Druhowie!

Zmarł ostatni kuzyn Andrzeja Małkowskiego - kuzyn mojego Ojca. Ostatni z Rodu Matki Andrzeja - Heleny Zachert - mojej Prababci.


Nasz ukochany Wujek i wielki dobroczyńca Supraśl - m.in. doprowadził do odnowienia pomnika Prababci Andrzeja Małkowskiego, z tablicą pamiątkową o Założycielu Polskiego Harcerstwa, na cmentarzu w Supraślu.

Bez pana Jana sumienności, nie odnaleźlibyśmy ani grobów Babci Senatorowej /tej od słynnych "czerwonych korali" na zdjęciu ślubnym Olgi z Andrzejem/ na warszawskich Powązkach, ani pięknej historii niezwykłego rodu z którego się wywodził nasz Założyciel.

A ja o istnieniu tego wielkiego Przyjaciela i ukochanego Wujka, ani o dziejach rodzinnych, bym nawet nie wiedziała. Bardzo był kochany i mi bliski.

Żegnamy Go po raz ostatni pojutrze w Supraślu Mszą św. żałobną i złożeniem prochów w kaplicy Zachertów w Supraślu.

Dlatego apeluję - kto może i chce, niech przyjdzie na to ostatnie pożegnanie - bądźmy razem w tym dniu - pomóżcie mi Go pożegnać.

Przynieście sztandary - przynieście mundury - stańmy na Jego cześć. Ja tam będę, jako Rodzina tego skromnego Pana, z odejściem którego zamyka się na zawsze wielki rozdział w historii Polski.

Zapraszam wszystkich.

Pogrążona w smutku

Druhna Tina