Okazja w Warszawie już 11 listopada :)

Obrazy newsów: plakat_spotkanie_z_rodziewiczowna.jpg


Żałoba w Puszczańskim Kręgu Czarnego Dębu

Obrazy newsów: wciso.jpg

 

Legenda i twóca Białego Szczepu ZHP im. Stefana Czarnieckiego w Krakowie - druh hm. Ryszard Wcisło. Instruktor Szczepu 19 Lotniczych im. Żwirki i Wigury w Krakowie, jeden z twórców KIHAM, ZHP r.z. 1918 i ZHR. Puszczanin - Chytry Jastrząb w Gromadzie Orłów Kręgu Czarnego Dębu. Już na Wiecznej Warcie przy Watrze u Pierwszego Gazdy. Do spotkania na Szlaku Druhu! Biały Niedźwiedź z Redakcją Haera

Odprowadzenie Druha Ryszarda na miejsce wiecznego spoczynku: 28.10.2015, o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie 


HR rekomenduje: Debata - "Czy istnieje metoda wedrownicza"

Nasze rekomendacje!

Sobota, 24 październik 2015 o godzinie 15:00

Zakopane, Krupówki 14, siedziba Podhalańskiego Hufca ZHP

Promocja najnowszej książki NWH: Andrzej Wysocki „Bitum" — WODZOWIE I WILKI oraz
debata instruktorska nt. „Czy istnieje metoda wędrownicza?"

Autor książki to były drużynowy krakowskiej „Zielonej Trójki", jeden z organizatorów KIHAM, współzałożyciel ZHR, dziś instruktor Hufca Podhalańskiego ZHP. W książce przeznaczonej dla drużynowych (i kandydatów na drużynowych) drużyn wędrowniczych znajdziecie odbicie wielkiego i różnorodnego doświadczenia „Bituma" (chyba mniej znanego jako Andrzej Wysocki). Odnajdziecie także jego zapał i swadę w wykładaniu swych racji.

Debatę o tym „Czy istnieje metoda wędrownicza" poprowadzi hm. Marian Antonik, wiceprzewodniczący ZHP i hufcowy Podhalańskiego Hufca ZHP. O wędrownictwie i harcerstwie w ogóle dyskutować będą hm. Jolanta Kreczmańska, wiceprzewodnicząca ZHP, hm. Marek Gajdziński, komendant Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy ZHR, hm. Marek Frąckowiak, szef NWH i, oczywiście, hm. Andrzej Wysocki, autor książki „Wodzowie i wilki".

Na spotkanie autorskie i debatę zapraszają Niezależne Wydawnictwo Harcerskie i Podhalański Hufiec ZHP.


1 Sierpnia, godzina W

Cieszymy się tą samą wolnością, o którą walczono 71 lat temu! http://www.tvp.in...szawskiego


II Konferencja
Petycja

Achtung, achtung - Wnimanie, wnimanie, Dajtie Pozor Cool


Właśnie została opublikowana petycja skierowana do Rady Naczelnej o wstrzymanie dalszych bezpłodnych dyskusji na temat zmian w redakcji Prawa Harcerskiego i rozpoczęcia dyskusji o zmianach w systemie pracy z drużynowymi dzięki którym zyskają Oni większą świadomość prawa harcerskiego oraz zyskają szersze możliwości pracy wychowawczej. Zresztą Przeczytajcie sami i jeśli również Wasze zdanie jest taki to Podpisujcie. Niech zadziała RUCH.

http://zmienmy.to/…/chcemy-ogolnopolskiej-rozmowy-nad-syst…/

powiadomcie również znajomych i nieznajomych też Laughing Czas na działanie.


Dyskusja o PiPH

Ogólnopolska dyskusja o Prawie i Przyrzeczeniu harcerskim trwa.

Właśnie miały miejsce 2 eventy zorganizowane przez Główną Kwaterę ZHP. Ogólnopolskie Konferencje o Prawie Harcerskim w Warszawie i w Kutnie. Niestety z powodu fajnej pogody większośc redakcji "siedzi" w lesie i czołga się po szyszkach w krótkich spodenkach, bo słyszeliśmy, że na tym polega puszczaństwo. Co prawda do tej pory sądziliśmy, że puszczaństwo jest określoną filozofią życia, ale cóż, człowiek uczy się całe życie. Jednak wracając do sprawy. Ciekawi jesteśmy frekwencji na tych konferencjach oraz ich przebiegu. Może jakaś dobrze poinformowana druhna czy druh zaspokoi naszą ciekawość ?

Będziemy wdzięczni :)