10 kroków do stulecia - uczyć się z historii ?????
Metodyka"Różne spojrzenia" - to najbardziej trafny i prawdziwy podtytuł artykułu Agnieszki Kazek w Czuwaj z kwietnia b.r.
Artykuł ten jest polemiką z oceną propozycji zadań "Dziesięć kroków do stulecia". Druhna Agnieszka, współautor tych propozycji (szkoda, że Gieka publikuje takie materiały anonimowo) broni swej wizji metodyczno programowej Zadań i nic dziwnego, prawo autora. Nie zmienia to faktu, iż naszym zdaniem propozycja jest zła, pełna błędów i przeinaczeń, a argumenty druhny autorki tylko nas utwierdzają w tym przekonaniu. Słaba metodyka zadań, manipulacja faktami, "na przełaj" jak napisała Autorka, uczy tylko jednego - że poznawać dzieje naszego ruchu można źle, opacznie, i właśnie bez znajomości TŁA, którego niezrozumienie o dziwo zarzuca autorowi krytyki druhna Kazek. Otóż odrzucenie logiki tła jest jednym z podstawowych mankamentów "kroków". Cóż takie pojmowanie przekazu historycznego jako żywo przypomina pewne dwie osławione publikacje z lat minionych - "Kartki z historii i tradycji ZHP" i ..."Ognie i ogniska" ........Pewnie odpowiemy na ten artykuł obszerniej. Pytanie czy warto, skoro na ZHP24, już drobiazgowo, konkretnie i rzetelnie szereg osób wyraziło swe "zdania odrębne". Widać p.t. Autorka jest...nieprzekonywalna. To chyba jakaś reguła na pewnym szczeblu naszego Związku. Zgłosiliśmy zastrzeżenia do Logo WAGGGS na stronie ZHP. Zostaliśmy pouczeni o naszej ignorancji...którą podzieliły z nami druhenki z Centrali w Londynie - przyznając nam rację. Ale NIC to !

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

1
sikor dnia maja 18 2010 15:13:19

No uczyć się, to oczywiste tylko... Czego ?

10
MaciekP dnia maja 19 2010 00:08:23

Wasze pytanie, Sikor, jest nie na miejscu. Już towarzysz Lenin mówił: uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć. Nie precyzował, czego, ale to chyba oczywiste: jedynej słusznej linii.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.