Na gorąco !
Artykuły: Na Gorąco
hm Jola Łaba: Wychowanie do wartości duchowych w drugim stuleciu istnienia ZHP

Wychowanie do wartości duchowych w drugim stuleciu ZHP

czyli post scriptum

 

Kilka lat temu zorganizowałam konferencję o wartościach duchowych w naszej organizacji. Podejmowaliśmy wtedy temat z okazji kończącego się stulecia istnienia ZHP. Zastanawialiśmy się, co jest aktualne, a co wymaga ponownej refleksji. Związek był po zjeździe programowym, podczas którego trwała gorąca dyskusja na temat Prawa i Przyrzeczenia.


hm Marian Antonik: Moje Harcerstwo

O moim harcerstwie, Bi Pi, Małkowskim i ostatnim Zjeździe Nadzwyczajnym.

 

 

Za oknem cudna zima. W tle sączy się moja ulubiona muzyka, która nastraja mnie sentymentalnie i melancholijnie. Przeczytałem kolejny tekst o harcerstwie, z serii: ”nowoczesne jest lepsze od starego, a największym złem w ZHP są konserwatyści i zwolennicy Bi-Pi i Małkowskiego”. Jestem zdumiony, chociaż nie zaskoczony, jak bardzo część instruktorów chce uczynić z ZHP organizację o jednoznacznym lewicowym wizerunku...


hm. Marek Kudasiewicz: Nieuświadamiane cele

(...) Upraszczając kwestię – drużynowy powinien zdawać sobie sprawę co w wyniku każdej zbiórki pragnie osiągnąć wychowawczo oraz jak ten fragmentaryczny cel mieści się w jego wizji wychowawczej (czytaj: w rocznym planie pracy drużyny). To „uświadamianie” kryje się zwykle pod pojęciem: cel wychowawczy, ale w potocznej rozmowie (np. wizytującego zbiórkę przełożonego) chodzi tu o odpowiedź na pytanie: Po co to robisz?, Co spodziewasz się osiągnąć na tej zbiórce? (...)


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.