W Krakowie już stulecie w pełni !
NewsyW Krakowskim Klubie Kolekcjonerów, przy ul. Siemiradzkiego, 1 Czerwca o godz. 12 odbyła się niezwykłą zbiórka harcerska !
Otóż z okazji otwarcia w Galerii Klubu wystawy "100 lecie Ruchu Harcerskiego w zbiorach kolekcjonerskich" spotkało się ogromne grono harcerzy obecnych i ...obecnych, bo nikt nie deklarował że byłych !
Po uroczystym powitaniu Pocztu Sztandarowego z historycznym sztandarem najstarszej drużyny Rzeczypospolitej, 1KDH im. Tadeusza Kościuszki, r. z. 1910, rozpalono świeczowisko, pięknie zaśpiewano hymn harcerski i Płonie Ognisko, a druh Prezydent Krakowa wygłosił znakomitą gawędę, wykazując się iście harcmistrzowską wiedzą. Podziwiano eksponaty, w tym jedną z największych kolekcji Krzyży Harcerskich druha hm. Jacka Nawrockiego i skromne pamiątki Wilka Samotnika, oraz wiele innych unikalnych zbiorów. Wystawa jest czynna do końca sierpnia, a kolekcjonerzy serdecznie zapraszają !

Perełką wystawy okazał się niezwykły album, kolorowy, w formacie a4 150 stronnicowy katalog ! Takiej ilości zdjęć Krzyży harcerskich, sztandarów, odznak i innych pamiątek z całych 100 lat ruchu jeszcze nie wydano nigdy !!!
....nie mówiąc o rewelacyjnym wstępie - historii Ruchu, autorstwa druha Naczelnego Haera, phm. Grzegorza Skrukwy !

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.