Po konferencji harcmistrzowskiej
Dla mnie to nadal jest "harcerstwo odtwarzane". Ta konferencja trochę "skubnęła" "dziś", a nam trzeba "jutra" i "pojutrza" !

Z notatnika uczestnika - debata w Senacie RP
"Teraz harcerstwo ma "trudniej" , bo nie musi działać "przeciw" /prof. Janowski, ten od eksperymentów wędrowniczych i 1 WDH/
"Współczesne lęki przekuwać w zadania" , /senator hm. K.Wiatr/
"Harcerstwo powinno być syntezą tradycyjnych wartości z nowoczesnością" /K.Wiatr/
"Powinniśmy się utożsamiać z Państwem - ale czy Państwo się utożsamia z obywatelami ?
"Polityka i ideologizowanie znieprawiły społeczeństwo. Bez wartości nie wychowamy, a masowa kultura niszczy fundamenty wartości "
"Patriotyzm łatwo się degeneruje, współczesny patriotyzm - to być dobrym człowiekiem, prawdziwym obywatelem w przeciwstawieniu do ...."prawdziwego Polaka". W kontekście współczesności łatwiej jest być "złym".
"Harcerstwo obok szkoły i Rodziny jest unikalne w swej wartości. Wychowuje przez przykład, braterstwo, równość. Można to rozumiec jako "bezgraniczną obywatelskość "
" Jestem patriotą, pod warunkiem że Ojczyzna daje coś Światu, a nasza dbałość o Dziedzictwo wnosi coś do wspólnej puli Europy"
"Uczmy zamiany "wielkiej polityki" na " wielką służbę"


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

1
sikor dnia maja 17 2008 01:11:27

Hyh Wilku
Ale czego tak naprawdę się spodziewałeś ? Ja uważam że już było nieźle chociażby przez samo to iż przynajmniej "betonów " tam nie zawiele było. Dzięki temu były jakieś malutkie, ale zawsze szanse na wyjście ponad średnią. Potrzebujemy jeszcze sporo czasu nim dochowamy sie sporego kręgu mistrzów harcerstwa którzy będą mieli wystarczająco otwarte głowy by wyjśc poza szablon...

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.