Po Nowym Roku - Zapowiedzi wydawnicze !!!
Nowości wydawniczeOficyna Wydawnicza Text sygnalizuje nowe pozycje Biblioteczki Kręgu Płaskiego Węzła, które ukazywać się będą w Nowym Roku. Z pewnością zaciekawią Wędrowników i instruktorów harcerskich. "Zwój Kory Brzozowej " E.T. Setona i dwa pierwsze tomy Milosza Zapletala "Wielkiej Encyklopedii Gier Ruchowych" to są pozycje, kóre ukażą się w pierwszej kolejności.

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

2
Wilk Samotnik dnia marca 29 2009 23:18:15

Kończymy ! Strasznie dużo korekty.....

1
sikor dnia marca 31 2009 08:36:54

To prawda... Tłumaczenie Milana odbywało się z wcześniejszych tłumaczeń czeskich. Sporo rzeczy jest pozmieniane a przez to często sens zostaje zmieniony lub staje się nieczytelny.

2
Wilk Samotnik dnia marca 31 2009 23:15:35

Problem w tym, że jest b. dużo wydań oryginalnych, praktycznie znacznie różniących się od siebie, a mamy tylko jedno oryginalne, a właściwe reprint z USA i nie do końca wiadomo, na którym się opierali Czesi Sad

1
sikor dnia kwietnia 01 2009 10:45:12

Ale to już chyba w następnym wydaniu. Oczywiście Milan wydając swój ostatni zwój oparł się na różnych materiałach, bądź czeskie wydanie z którego korzystał było na nich oparte. W części wprowadzającej jest sporo materiału pochodzącego z "Book of woodcraft" niestety pokręconego trochę i dlatego mało czytelnego.
A czeski dorobek ? Hmm na pewno trzeba go zbadać i jeśli się da to z niego skorzystać ale jednak myślę słowami Szamana ... "U źródła woda jest najczysztsza"

2
Wilk Samotnik dnia kwietnia 01 2009 15:00:12

Janusz, a możesz nam zasygnalizować o które fragmenty w "Milanie" Ci chodzi ?

1
sikor dnia kwietnia 08 2009 16:48:39

Nie bardzo Rafi. Teraz nie mam pod ręką "Book of Woodcraft" bo dałbym Ci konkretne fragmenty. O ile dobrze pamiętam to już nawet w samych 9 głównych zasadach woodcraftu były błędy.

1
sikor dnia kwietnia 10 2009 01:22:02

z tego co pamiętam to było wydanie book of woodcraft z 1920 roku. Wilk musiałby potwierdzić (bo On ma tą super księgę)

1
sikor dnia kwietnia 10 2009 12:59:12

Rafał, zauważ że ja pisałem o wprowadzeniu a nie o księdze czynów. Zmian np w 9 głównych zasadach woodcraftu nie powinno być. Jeśli są to uważam że raczej trzeba docierać do źródła. Zasady kardynalne nie powinny ulegac zmianom. Czyny... to co innego, chociaż gdyby się znalazł ktoś kto potrafiłby przerobić całą konstrukcję Zwoju upraszczając do na wzór harcerskich sprawności to byłoby coś. Pod warunkiem że wartość czynów nie uległaby zmianie. W każdym razie nie postuluję zmian w ZWOJU w części z czynami. Tam dorobek Czechów jest niezwykle cenny. Chyba że na zasadzie dalszego unowocześnienia...

2
Wilk Samotnik dnia kwietnia 14 2009 22:14:28

Sądzę, że ostatecznie w wersji "na dziś" poprzestaniemy na tłumaczeniu Milana. W dobie druku cyfrowego jestesmy w stanie w KAŻDEJ chwili wprowadzać zmiany i zrobimy to tak - po pierwszym rzucie otworzymy dyskusję na podforum i bedziemy korygować na bieżąco. Rafale, kiedyś wspominałeś o korekcie niektórych ilustracji - podaj które i jak skorygować. Jeszcze parę dni do zamknięcia składu zostało. Smile

1
sikor dnia kwietnia 15 2009 00:44:54

Wilku... Ale tłumaczenie zasad masz gotowe. Do tego z wprowadzeniem wiele wyjaśniającym. Moim zdaniem szkoda że to nie znajdzie się już w pierwszej wersji Zwoju... No ale cóż nie moja decyzja.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.