Charity by TESCO !!!
Tesco prowadzi swoją akcję na koszt harcerzy
Magda Nogaj, komentarz Joanna Banaś
2008-12-23, Gazeta Wyborcza, Wrocław
Sieć hipermarketów Tesco zażądała od wrocławskich harcerzy, by oddali połowę sumy, którą zbiorą podczas pakowania klientom zakupów. Odebrane im pieniądze Tesco chce przeznaczyć na własną akcję charytatywną.


Fot. Krzysztof Gutkowski / AG

Harcerze od kilku lat pracowali w hipermarketach Tesco przed świętami
Harcerze zostali postawieni pod ścianą. Od lat pakując zakupy klientom Tesco, zbierali pieniądze na sprzęt turystyczny. Dzięki kweście mogli też opłacić wyjazdy na obozy dla ubogich dzieci. W tym roku, na tydzień przed rozpoczęciem akcji, Tesco na Bielanach postawiło im jednak ultimatum: "Chcecie zbierać? Musicie płacić". - Dowiedzieliśmy się, że połowę pieniędzy musimy oddać Tesco - mówi Anna Szczepaniak ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, organizatorka akcji. - Nie mogliśmy się wycofać, bo było już za późno na szukanie innego hipermarketu, który pozwoliłby na zbiórkę.

Jeszcze bardziej zaskoczeni byli harcerze kwestujący przy kasach Tesco w Magnolii Park. - Tam o nowych warunkach zbiórki Tesco poinformowało dopiero w trzecim dniu naszej akcji - mówi Szczepaniak. Sklep wycofał się z pobierania części pieniędzy, dopiero gdy ZHR przedstawił zgodę z urzędu miasta na organizację zbiórki publicznej. W dokumencie nie było mowy o żadnym odstępnym dla Tesco /..../.
Od Redakcji Haera:
Cóż, "Charity by Tesco, We presume !"
/Sądzimy. że to filantropia według Tesco :D/
Przy okazji zamieszczamy "tematyczny" komunikat, jako przykład takiej zbiórki:
Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych Komenda Hufca ZHP Kraków-Krowodrza, informuje że wynik przeprowadzonej przez harcerzy, w dniach 21-23.12.2008r., zbiórki publicznej (na podstawie decyzji
Prezydenta miasta Krakowa nr PB-5022-60/08) wyniósł 4026,19 złotych (PLN).
Uzyskane środki zostaną przeznaczone na cel określony w w/w decyzji tj. na
"prowadzenie wśród członków stowarzyszenia całorocznej działalności
oświatowo-wychowawczej formami harakterystycznymi dla ZHP".Social Sharing: Facebook Google Tweet This

1
sikor dnia grudnia 30 2008 02:31:07

Hmm... Parę lat temu jak poprosiliśmy o zgodę na pakowanie w Realu to się zgodzili pod warunkiem że kupimy od nich paletę reklamówek Smile. Durnota i tyle. Jak cos takiego zaproponowałby nam jakikolwiek market ... na bank dowiedzieliby sie od nas o swoim kretyniźmie Smile. Poza tym nie bardzo rozumię co znaczy że było za późno bo akcja tuż... Przerywam w każdej chwili i z mety. Życie

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.