A MOŻE KONKURSY NA NOWE ODZNAKI ?
Rozpętała się burza daleko przekraczająca brzegi wszystkich szklanek używanych w biurach Głównych Kwater. Niemrawa ostatnio lista Czuwaj natychmiast odzyskała blask i wigor ! W ZHP 24 bezsprzecznie fajny harcerski publicysta JUŻ napisał dobry i lotny artykuł .
Co się dzieje ? Znowu rozgorzał bój o "Świetlany Harcerski Krzyż" ! Okazuje się, że z upoważnienia Naczelnictwa ZHR, radca patentowy druh harcmistrz Andrzej Kacperski złożył odwołanie od decyzji o zarejestrowaniu Krzyża jako znaku towarowego ZHP, ponawiając parę dni temu swój wniosek z 2005 r.
Druh Kacperski, były szczepowy Czarnej 13 Krakowskiej, w swym piśmie ZHP przedstawia jako "...całkowicie nową, opartą na wzorach sowieckich, organizację dziecięcą /..../ która w 1956 /..../ przejęła nazwę Związku Harcerstwa Polskiego i jego symbole, w tym Krzyż Harcerski." Pikanterii temu pismu druha rzecznika patentowego dodaje fakt, że to właśnie Twórca Czarnych Trzynastek, legendarny harcmistrz Józef Grzesiak "Czarny" w 1956 r. zmieniał przed i po łódzkiej naradzie wojewódzkich komend OHPL rejestry Stowarzyszeń, aktualizując sytuację prawną i legalną nigdy nie rozwiązanego po 1949 r. ZHP. Oto jak uczeń potraktował DZIEŁO swego Mistrza. Muszę przyznać, że dyskusja na Czuwaju jest acyciekawa, ciosy tam padające są niekiedy porażające, ale też i argumenty padają mocne i słuszne. Wygląda na to, że przed nadchodzącym Zjazdem ZHP sprawa rozliczenia przeszłości ruchu harcerskiego, ale i ....braterstwa harcerskiego otrzymała potężny cios. Przy okazji dowiadujemy się, że KPW jest zorganizowanym zwolennikiem i naśladowcą ZHR. Cóż, nie wiem czy to dobrze, czy źle, bo pociski latają nisko i rozsiewają róźne, niekoniecznie miłe środki rażenia.
A wszystkim Organizacjom Harcerskim proponujemy rozpisanie Konkursu na Nowe Odznaki Organizacyjne - wzorem tego pierwszego Konkursu Skauta lwowskiego.
Zaś posiadane Krzyże Harcerskie proponujemy złożyć w ofierze na pamiątkę Braterstwa Skautowego ....w muzeum.

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

10
MaciekP dnia lutego 28 2009 11:01:06

No wiesz, Wilku, stosując klasyczne metody badania związków i spisków trzeba stwierdzić, że:
1. jeden instruktor z KPW przeszedł do ZHR,
2. jeden instruktor w KPW przeszedł przez ZHR,
3. jedno środowisko (krakowska 19) jest historycznie związane z liderami ZHR,
4. wielu z nas nosi zethaerowskie mundury (tylko dlatego, że są lepsze od zethapowskich Pfft).
No więc jesteśmy piątą kolumną ZHR w ZHP mającą knuć przeciw świetlanej przyszłości.

A może po prostu wszyscy wywodzimy się z nurtu kihamowskiego?

P.S. Każda rewolucja musi się kiedyś dopełnić. Jeśli nie dopełniła się w 1980-81, ani 1989-91, zatrzymała się w 1995-97, to nadchodzi czas kolejnego starcia.

25
g00rek dnia kwietnia 06 2009 14:19:27

"4. wielu z nas nosi zethaerowskie mundury (tylko dlatego, że są lepsze od zethapowskich Pfft)."

W czym? Pfft

2
Wilk Samotnik dnia kwietnia 12 2009 00:58:03

....może kolor, ale nie krój i jakość tkaniny Wink

10
MaciekP dnia kwietnia 13 2009 18:11:50

Pochodź w jednym i drugim 12 godzin, to będziesz wiedział Grin

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.