Nawigacja
Wilk Samotnik: Bear Grylls - z Everestu na szczyt Brytyjskiego Skautingu !
Najmłodszy Zdobywca Everestu i telewizyjny prezenter programów akcji Bear Grylls został w roku 2009 naczelnikiem Skautów Brytyjskich.
Rezerwista Sił Specjalnych, przejął funkcję Chief Scouta od Petera Duncana, gdy zakończył On swoją pięcioletnią kadencję.
Bear Grylls, naprawdę noszący imię i nazwisko Edward Michael Grylls ( Bear to przydomek - Niedźwiedź), zdobył Mount Everest w 1998 roku, gdy miał 23 lata. Był najmłodszym Brytyjczykiem, który dokonał tego czynu. Jest chyba najbardziej znany z telewizyjnej serii "Urodzony do przetrwania". W tym programie Bear dokonuje prawie niemożliwych wyczynów puszczańskich w niedostępnych zakątkach przyrody.
Grylls, syn torysa, posła do Parlamentu Sir Michaela Gryllsa, został naczelnym skautem 400 tysięcznej organizacji młodych ludzi od 6 do 25 roku życia i 100 tysięcy dorosłych wolontariuszy, którzy kierują tą założoną przez BiPi organizacją. Będzie najmłodszym, 34 letnim naczelnikiem w historii.
Grylls mówi:
" Tak wiele z tego, kim jesteśmy powstaje, gdy jesteśmy dziećmi",
"Skauting mówi ludziom - to jest dobre do wykorzystania przez całe życie",
"Każde dziecko ma prawo do przygody. Życie, to pogoń za okazjami. Nagroda nie zawsze dostaje się największemu, najlepszemu i najsilniejszemu. Nagroda dostaje się temu najlepiej przygotowanemu, to prosta życiowa nauka płynąca ze skautingu",

" Czuję się zaszczycony powierzoną mi funkcją, zawsze podziwiałem skauting na całym świecie. To ogromny Ruch dla Dobra, obejmujący miliony młodych ludzi. Daje szansę poznania przygody i przyrody. Chciałbym, by młodzież i dorośli mogli jak najpełniej odkryć swe możliwości, by podążyli za swymi marzeniami i snami. Chciałbym, by wszyscy czerpali w pełni radość z legendarnego skautowego Braterstwa. Chciałbym, by wszyscy przekonali się jak skauting otwiera młodym ludziom oczy na świat niezwykłych obietnic i możliwości".
Bear Grylls jest żonaty i ma trzech synów. Jest ambasadorem Fundacji Księcia Walii i vice prezesem Fundacji Podróży Życia, która pomaga młodym ludziom z trudnych środowisk.
Bear'owi życzymy samych sukcesów, szczególnie w Nowym 2010 roku. Może zagości na Zlocie 100 - lecia Harcerstwa w Krakowie.
Skoro Bear znaczy Niedźwiedź to w Kręgu Czarnego Dębu powiedzielibyśmy - Fearless Bear. Nieustraszony Niedźwiedź.-------------------------------------------------
Nr HR-a: 6/2009

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

103
Kurson dnia stycznia 10 2010 02:41:23

Narobiliście mi smaka, czekam na pełną sylwetkę :-)

130
AngelSun dnia kwietnia 20 2010 10:24:16

Naprawdę podziwiam to co robisz i za to wielki przykład dla naszej młodzieży! Młodzi ludzie potrzebują takich przykładów do naśladowania zamiast z zażywaniem narkotyków i palenia (niestety takie przykłady są teraz bardzo powszechne). Co robisz, przypomniał mi ciekawy program TV "przeżycia zewnętrzne" (znaleziono wszystkie pory roku na rapidshare ). Dzięki jeszcze raz dla wszystkich rodziców!

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.