Nawigacja
Artykuły: Ruch skautowy na świecie
Młody Tolkien w młodym skautingu

Czy czytając "Hobbita" lub "Władcę Pierścieni" mieliście czasem wrażenie, jak bardzo te książki są "skautowe"? Przecież te opowieści to gotowe fabuły i obrzędowości harcerskich obozów i drużyn. Podobnie zawarte na kartach książek rozważania idealnie pasują do treści Prawa i Przyrzecznia. 
Przypadek? Nie sądzę.
J. R. R. Tolkien był bowiem wśród pierwszych skautów. Taką informację odkrył Ryszard Derdziński "Galadhorn", jeden z najwybitniejszych polskich tolkienistów i badacz tajemnic domu Tolkienów.Ruch Skautowy ofiarą reżimu nazistowskiego - oświadczenie - 10.03.2010 [przypomnienie]

Mija blisko 10 lat od kiedy zamieściliśmy na stronie newsowej HR-a  oficjalne oświadczenie WOSM w sprawie insynuacji medialnych dotyczącym okresowo odtajnianych materiałów Tajnej Służby Zjednoczonego Królestwa, a dotyczących relacji Światowego Biura Skautowego i Lorda Baden Powella z władzami hitlerowskich Niemiec. 
Wydawałoby się że minęło dość czasu by dotarło to do świadomości harcerzy, a zwłaszcza instruktorów. Ale okazuje się że nadal wolą wierzyć publikacjom "brukowym" ...Potęga Radości [pierwotna data 25.05.2019]

Bez Radości nie ma skauta. Nie ma harcerza. Radość, taka elfio-hobbicka, trochę na progu niefrasobliwości, jest warunkiem nie tylko wzrastania w skautingu, ale wręcz bycia skautem. Człowiek skwaszony w harcerstwie nie ma czego szukać.


Wilk Samotnik, Harce młodzieży polskiej po nowemu ?
Mamy tłumaczenie poradnika dla skautów "Beara" Gryllsa

Wilk Samotnik: Bear Grylls - z Everestu na szczyt Brytyjskiego Skautingu !
Najmłodszy Zdobywca Everestu i telewizyjny prezenter programów akcji Bear Grylls został w roku 2009 naczelnikiem Skautów Brytyjskich.