Nawigacja
Przewodnik po tym, jak zorganizować dobry kurs przewodnikowski - prezencik na mikołajki dla harcerskich kształceniowców od "Ręki Metody"

Dzisiaj mam gratkę dla wszystkich kształceniowców. Chociaż właściwie nie tylko dla nich. Ale o tym za chwilę. W ramach prac Ruchu Programowo Metodycznego "Ręka Metody" powstał projekt standardu planowania kursu przewodnikowskiego, obudowany zasadami ogólnymi realizacji kursów. To oczywiście nie jest obowiązkowy w ZHP dokument. Jednak... Jest dobry, a nawet bardzo dobry, więc dlaczego z niego nie skorzystać? Oczywiście pamiętając o pragmatyźmie wysłaliśmy nasz projekt do CSI, w ramach konsultacji standardów kursów w odpowiednim czasie :) . Kto wie, jakie będa jego dalsze losy... 

Dlatego też postanowiliśmy go opublikować. Można przy jego pomocy przygotować każdy kurs, oczywiście nie tylko ten w ZHP :) . Jest bardzo uniwersalny i intuicyjny. Zdaniem autorów mocno pomaga utrzymać planowany kierunek w ramach kursów harcerskich. 

Jak sama nazwa wskazuje, tym co przyświecało autorom prezentowanego projektu standardu, jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu metodą harcerską. Oczywiście oprócz standardu, konieczna jest jeszcze odpowiednia kadra. To w każdym przypadku od niej właśnie zależy, czy kurs jest harcerski, czy tylko w harcerskim stylu ;). I tu składam deklarację, całkiem jak prof. Dumbledore w Harrym Potterze. Jeśli ktoś poprosi o pomoc - to ją otrzyma. Ot taka harcerska maniera ;)

Zapraszamy więc do czytania, testowania, wygniatania, uginania i smakowania. Oczywiście jesteśmy otwarci na uwagi.


Poradnik do pobrania

 

Za zespół autorski RPM RM - hm Janusz Sikorski

 

ps. Znajdziecie nas na fejsiku, chociaż i strona też już się buduje: www.rekametody.pl kontakt@rekametody.pl

ps. 2 W pracach nad projektem uczesniczyła (i dużo wniosła) pewna druhna, nie będąca członkinia naszego Ruchu, będąca "in koguto" (to "koguto" nie ma nic wspólnego z fryzurą - absolutnie) 


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.