Nawigacja
Wstępniak 1-2/2019

    Oddajemy Czytelniku w Twe ręce kolejny numer Harcerza Rzeczypospolitej. Numer dosyć zróżnicowany,  chociaż początkowo plan był inny.

    Otóż ten numer Harcerza Rzeczypospolitej miał być poświęcony hejtowi, czyli nienawistnictwu, i manipulacji. Zasadniczo w ślad za tym, co zaprezentował nasz związkowy miesięcznik "Czuwaj", którego numer o przewodnim temacie "hejt", w części sam zaprzeczył słusznie stawianym tezom. Nie bardzo nam się w redakcji Harcerza mieściło w głowach, jak w harcerskim czasopiśmie można się posuwać wręcz do łamania prawa i naruszać dobra osobiste ludzi, bo w istocie tym właśnie jest cytowanie odpowiednio dobranych postów wyrwanych z kontekstu całości dyskusji, bez zamazywania autorów lajków czy z zamazywaniem zdjęć w taki sposób, by łatwo je było zidentyfikować. I to po to, by zilustrować słuszne tezy artykułu. Jednak... Po kilku dyskusjach doszliśmy do wniosku że Harcerz Rzeczypospolitej nie będzie wchodził na tą drogę. To nie jest nasz trop! My staramy się postępować inaczej, po bratersku bo tak właśnie należy!.

    Tak więc w numerze znajdziecie artykuły z braterstwem w tle właśnie. Takie bezpośrednio o nim ale i takie pokazujące braterską pomoc w skautingu.

    W numerze znajduje sie także podsumowanie HarcKonfy czyli Konferencji Harcmistrzowskiej która odbyła się w marcu w Krakowie, podczas której grono instruktorów z całej Polski zajęło się instrumentami metodycznymi w ZHP. Są tu równiez materiały z tejże konferencji. Niestety nie wszystkie, bo cześć z wystąpień miała charakter stricte prezentacyjny i jako takie nie bardzo nadają się do zamieszczenia w prasie. Cóż, nieobecnym wypada tylko żałować że nie byli. Przed Nimi jednakże kolejna szansa,  już we wrześniu tego roku... Na osłodę są tu trzy materiały z konferencji, tak przerobione by dało się z nich skorzystać. To dobre źródło wiedzy o stopniach harcerskich.

    Pozostaje mi tylko zaprosić Was do lektury. Smacznego ;)


Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.