Nawigacja
HR Numer 1/2008
Instrukcja palenia ognisk
Najpierw jest zapał, zakochanie, fascynacja. Wybucha gorący gwałtowny płomień, który sprawia wrażenie, że pochłonie wszystko. Ale naprawdę, to przypomina on dziarskiego ratlerka głośno ujadającego w nadziei, że ktoś pomyli go z rotweilerem. Płomień ten wypala się szybko, a jak trafi na trudniejsze polano, to gaśnie bezradny.

Całą skórą zmierzyć się ze światem, czyli o harcerskiej wędrówce
O tym jak i po co wędrujemy - kilka przemyśleń i trochę pomysłów, na to jak uczynić wędrówkę mniej powierzchowną.

Mistrz harców, czyli wychowawca harcerskich wychowawców.
Może czas na nowe spojrzenie na kształcenie instruktorskie ? W ostatnim czasie kilka zespołów instruktorskich zajmowało się tą problematyką w obu Organizacjach / ZHP, ZHR/. Proponujemy dla "wprowadzenia" problematyki nasz redakcyjny komentarz.

Obozowy problem wychowawczy
Zamiast pomocy i życzliwej opieki - surowe dyscyplinowanie różnymi, "obozowymi" sposobami.

Harcerstwo w Internecie
Od marca bieżącego roku funkcjonuje portal harcerski: kroniki-harcerskie.pl. Jest to serwis stworzony dla, i przez harcerzy, który zaprojektowany jest ściśle pod ich potrzeby.

Kredą po tablicy czyli... okiem belfra
Nie zdradzę się ile już lat pracuję w krakowskim V Liceum . Jest to lat więcej niż dużo. Szkoła ta, jedna z najlepszych w kraju, co wynika z niezliczonych rankingów, miała również "od zawsze" swoje harcerstwo. Miała, bo aktualnie nie ma. Budziło to zawsze mój niepokój, bo będąc instruktorką, wieloletnią szczepową krakowskiej "Puszczy" (Obecnie ZHR) jestem zaprzysięgłą zwolenniczką dobrze pracujących drużyn w szkole. ...

Z jakiego jesteś nurtu ?
Artykuł dh. Rafała Klepacza "Co nurtuje ZHP" ("Czuwaj" 1/2007) jest napisany zajmująco, zwięźle, konkretnie, z ogromną znajomością faktycznych realiów działania harcerstwa. Przy tym wszystkim - z poczuciem humoru. Wyodrębnienie trzech typów idealnych jest prawdopodobnie trafne. Chyba rzeczywiście z mniej więcej takimi trzema biegunami, trzema wierzchołkami trójkąta mamy do czynienia....

Jaki jest współczesny polski patriotyzm?
Model osobowy współczesnego obywatela.

Rola i miejsce Harcerstwa w państwie.
Wyzwania współczesnego Harcerstwa. Czy ZHP powinno zabierać głos w debacie publicznej i zabierać głos/brać udział w rozwiązywaniu problemów społecznych?

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.