Zaproszenie do udziału w tworzeniu kolejnego Haera!

O ile HR nie ma przewodniego tematu (można pisać o wszystkim harcerskim i nie tylko) o tyle wkładka temat ma.
"Służyć Bogu..." czyli tematem będzie miejsce Boga w harcerstwie.
Chcemy, by artykuły we wkładce, traktowały temat przewodni jak najszerzej a więc potrzebujemy artykułów opisujących punkt widzenia tematu i argumentujących, zarówno z jednej strony (tej bardzo liberalnej, ze środka, jak i z drugiej, tej traktującej omawianą sprawę jak najbardziej pryncypialnie. Świat zmienia się szybko a wraz z nim postrzeganie wielu rzeczy przez ludzi. TRZEBA DYSKUTOWAĆ i trzeba edukować. Bez tego nasi harcerze coraz częściej będą jak dzieci we mgle. A cóż jest wart harcerz bez Ideałów, nie wiedzący skąd, dokąd i po co wędruje ???

Już wyłuszczyłem co. Teraz Kto ?

Jeśli tylko Czujecie się na siłach i temat ten "gra Wam w Duszy" to zapraszamy na łamy. Jeśli nie... To proszę Was o nadesłanie kontaktów do ludzi dla których ten temat jest tym najważniejszym. Niech i Oni mają głos. Redakcja Harcerza Rzeczypospolitej twardo stoi na stanowisku, że każdy ma prawo do zabrania głosu, jeśli tylko ma coś do powiedzenia w danym temacie, i to coś jest na odpowiednim poziomie, bo na zalew nieistotnych informacji, niewiele wnoszących do naszego życia (oprócz
szumu) cierpimy chyba wszyscy. Niech więc ta wkładka będzie tak jak numer kształceniowy, czymś niezwykle wartościowym, co umożliwi lepsze zrozumienie tematu setkom instruktorów harcerskich. Bo świadomy instruktor, to skuteczne harcerstwo.

Tak więc czekam z nadzieją na artykuły i kontakty (kilka już mam :) i za nie dziękuję)

Niezależnie od tego przypominam, że łamy HR-a czekają na Wasze artykuły Druhny i Druhowie, bo edukować jest harcmistrzowską powinnością.

Czuwaj

hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor prowadzący numeru
602 105 411Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.