Nawigacja
HR Numer 5/2008
„Apteczka dla Gruzji” - duma i... niesmak
Nie, nie będę krytykował idei akcji, którą sam wymyśliłem. Nie cierpię na schizofrenię. Niesmak jednak mam.

Co naprawdę dziś robią harcerze?
...czyli przyjrzyjmy się technikom harcerskim. Wyzwaniem był post g00rka na liście "czuwaj", jeszcze z lutego 2008

Czy ktoś to musiał napisać?
Wystarczyłoby dać drużynowemu podstawowe narzędzia w postaci Prawa i Przyrzeczenia, Metody, wynikającego z nich systemu stopni i sprawności, oraz dwóch-trzech podręczników, tak na wszelki wypadek. Młodego człowieka należy również przysposobić do korzystania z tego zestawu tak, aby sam mógł tworzyć program swojej drużyny, bez względu na to, czy chłopców, na czele których stoi, pociąga ASG, czy raczej kite-surfing, czy zechcą oni nosić mundury ciemnozielone, czy też te w kolorze ogórkowym. Gdy w ten sposób uzbroimy wszystkich drużynowych - w końcu będziemy mogli przestać pisać. Wszyscy.

Harcerstwo nadal nudne !
"I ja nie tylko w sobie widzę schyłkowość. Czuję, jak otacza mnie ona ze wszystkich stron. Coś się kończy, ale czy coś się zaczyna? Gdzie ci młodzi gniewni, co świat podpalą w imię słusznych idei? Choćby przez śmierć, przez Boga... Gdzie ci, co stworzą nowe KIHAM-y, nowy ZHR? Niechby wieszali, kłuli, rąbali i palili. Ale oni tylko nudzą" hm Pawł Wieczorek "Kohub" /ZHR/

Mitologia, czy kłamstwa?
W portalu zhp24 Rafał Klepacz rozprawia się harcerskimi mitami. Wzorem Adama, czy też Jamiego z popularnego programu stacji "Discovery" bierze na warsztat kolejne krążące po ZHP legendy i nicuje je na lewą stronę bezwzględnie zostawiając z nich proch. Szkopuł w tym, że Adam i Jamie czasem potwierdzają mity jako prawdę, a czasem zawieszają rozwiązanie nie potwierdzając ich, ani nie podważając. Rafał takiej szansy nie daje.

Na przełaj między opozycją a systemem
Tygodnik ZHP "Na Przełaj" w latach 1980-1983

Wędrowniczy nabór w liceum
Spostrzeżenia na temat tego, dlaczego tak trudno zachęcić młodzież z dobrej szkoły średniej do harcerstwa - oparte o doświadczenia Szczepu "Pomarańczarnia"

Zwitek kory brzozowej Woodcraftu
Chytry Kocie - czy "przechytrzyłeś już" tajemnice...A chodzi Mu o sprawy zawarte w dawno znanej, niezwykłej książce, pt.: "Zwitek Kory Brzozowej Woodcraftu ". A gdy odpowiadam, że nadal moja "kocia chytrość" zaraz po kolejnym otwarciu stronic, ucieka gdzieś w obszary marzeń, zauroczeń i wszelkich reminescencji puszczaństwa ....

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.