Order Orła Białego dla Kamyka cd.

 

Otrzymaliśmy takie pismo z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Sprawa ma, jak widać, swój dalszy ciąg. Nie udało się z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości, ale jak widać, wciąż nie wszystko stracone. Redakcja cieszy się bardzo, że praca i wszystkie Wasze podpisy, drodzy Czytelnicy, nie poszły na marne. Dla naszego Druha Harcmistrza profesora Aleksandra Kamińskiego - warto!

 

Czuwajmy ...

 


Stanowisko w sprawie wartości

Własnie pojawiło się ciekawe stanowisko w sprawie wartości obowiązujących w harcerskim

wychowaniu w ZHP.  Zapraszamy do zapoznania się: Stanowisko


Podpisz bo warto!

Order Orła Białego dla profesora Aleksandra Kamińskiego! Podpisz petycję bo warto działać wspólnie w dobrym celu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania order orła białego


Numer Specjalny 3/2017

W końcu Jest!

Oddajemy w Wasze ręce nowy numer Harcerza Rzeczypospolitej. Numer, naszym zdaniem, niezwykle ważny z 2 co najmniej przyczyn. Pierwszą jest to że został on opracowany w reakcji na tragedię jaka rozegrała sie podczas tegorocznego obozu harcerskiego w okolicy Suszka. Zginęły tam 2 harcerki i Ich pamięci numer ten poświęcamy. Drugim powodem jest zawartośc numeru. Autorzy postanowili poważnie podejśc do sprawy i dzięki temu dostajecie, drodzy Czytelnicy, do ręki bank wiedzy potrzebnej każdemu organizatorowi obozu harcerskiego ale oczywiście nie tylko. Gorąco zapraszamy do pobierania i czytania. Warto. 

Naczelny HR

 

HR 3/2017 Specjalny


A może tak tratwą? ...

Jak co roku   spływa sobie rzeką ;) To przykład fajnego wędrowniczego działania. Warto naśladować no i jest również czym się zainspirować. Więcej tu: Linka


Zaproszenie na festiwal :)

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej Limanowa 2017. Festiwal odbędzie się w dniu 13 sierpnia w amfiteatrze w parku miejskim w Limanowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 29 lipca pod adresem: Limanowski Dom Kultury, ul. B. Czecha 4, 34 – 600 Limanowa lub na maila: ofpt@ldk.limanowa.pl (decyduje data wpłynięcia na adres organizatora). Wraz z kartą zgłoszenia prosimy dołączyć dwa utwory w formacie mp3 lub audio oraz krótką historię zespołu/wykonawcy.


Zapewniamy fajną atmosferę, fachowe jury, profesjonalną obsługę techniczną, atrakcje i nagrody finansowe dla zwycięzców - PULA NAGRÓD TO 7000 zł!


Wszelkich informacji udzielamy my, czyli Dział Animacji Kultury i Kina Limanowskiego Domu Kultury (18 3371 603, ofpt@ldk.limanowa.pl).


Regulamin, karta zgłoszenia i logo festiwalu są do pobrania na stronie: www.ofpt.limanowa.pl.


Pozdrawiam Asia D.


Nowy numer

No cóż, troszkę nam się podziało od poprzedniego numeru. Oczywiście wszystko było zaplanowane, to znaczy zaplanowany był Zjazd Nadzwyczajny ZHP jednak zupełną niewiadomą były zmiany które nastąpią. Po Zjeździe już wiemy - zmian zbyt wielu nie ma. Czy to dobrze? Ocena tego stanu rzeczy zależy oczywiście od świadomości i poglądów oceniającego. Moim zdaniem, zmiany dążące do wzmocnienia Rad, to bardzo dobry kierunek. Właśnie tak powinna wyglądać droga do rozdzielenia działalności gospodarczej od wychowawczej i tu pojawia się pewien niedostyt. Chciałbym by zmiany poszły znacznie dalej. No ale cóż, trzeba się cieszyć z tego co jest. 

Najbardziej jednak znaczącą jest zmiana brzmienia 10 punktu prawa harcerskiego. Tą zmianę już znacznie trudniej ocenić. Wzbudziła ona szeroką dyskusję i oczywiście podzieliła dość mocno instruktorskie gremia. W numerze mamy głosy takich znaczących harcerskich autorytetów, jak Marek Gajdziński czy Bogusław Śliwerski. Wyraźnie nie podoba się im zmiana, podobnie zresztą jak i mnie. Jest jednak również głos Tadeusza Perzanowskiego, któremu absolutnie nie można odmówić pragmatycznego podejścia do sprawy. Jest bardzo kompetentny i nie sposób nie zgodzić się z przywoływanymi tam argumentami. W moim odczuciu wypływa z niego pełna racja! Jednak, mam uwagę co do poziomu rozwoju którego dotyczą te argumenty. Od ćwika w górę, a Prawo Harcerskie, w swojej redakcji, jest przeznaczone głównie do osób młodszych... Nie ma rady, to po prostu  trzeba przeczytać i wyrobić sobie swoje własne zdanie.

W ten sposób wstępniak prawie cały został poświęcony jednemu tematowi, a w numerze przecież jest ich więcej! Zapraszam więc do czytania i przeglądania również pozostałych artykułów, bo mam wrażenie, że ich poziom jest naprawdę niezły, a przede wszystkim są po prostu fajne... 


To tyle. Tylko tyle I aż tyle. Mamy nadzieje że będzie Ci się Czytelniku podobać.

2/2017