Nawigacja
Artykuły: Prosto w oczy !
g00rek i Social Detox - POLECAMY !!
Wszystko zaczęło się od offline'owych wakacji. Swoją drogą to niesamowite jak bardzo operatorzy dymają nas na wszelakich opłatach - konkurencja jest za mała a ceny roamingu niebotyczne.

Grzegorz Skrukwa: Władzy ku chwale, hejterom ku przestrodze
Zbyt dużo instruktorów zawiodło ostatnio zaufanie Władzy - okazało się hejterami. Na szczęście "Na Tropie" schłostało ich biczem satyry, czemu gorliwie przyklaskujemy.

Zdemotywowany: Drużyny Harcerskiej perypetie obozowe.
Sikor poprosił o relację z obozu, zatem oto ona. Jednak nie jest to miła ani wesoła historia. Jest za to długa i raczej przykra.

Magda Pabin, Kraków i po Krakowie
O terenie zlotowym na Błoniach, o Rynku i pizzeriach, o zajęciach, paczkach z żywnością i o dziwnych zachowaniach niektórych instruktorów

Wilk Samotnik, Biwak Stulecia
Na krakowskich Błoniach odbył się chyba największy harcerski biwak w stuleciu naszego Ruchu. Robił wrażenie, trzeba przyznać. Pozytywów było wiele, ale mankamentów też. Brakuje mi szerokiej dyskusji o Zlocie, programie, logistyce.

Maciej Pietraszczyk: O dwóch takich, co pełnili SŁUŻBĘ
Kiedy harcerzowi trzeba wydać rozkaz, by przestał pełnić służbę...

Wilk Samotnik: Zuchenka na Służbie.
Cały czas powraca mi przed oczy obraz zuchenki pełniącej służbę pod Pałacem Prezydenckim. Dziecko było radosne i wyraźnie przekonane o sensie tego co robi. "Przyjechałam tu z moją Druhną i jesteśmy od rana", powiedziała dziewczynka do kamery, a ja miałem trochę wątpliwości .Janusz Sikorski: Ewidencja ZHP (a kogo to...?)
          Prace nad elektroniczną ewidencją ZHP trwały, trwały i trwały i... Ale w końcu jest. Działa. Po niespełna 2 miesiącach działania, elektroniczna ewidencja stała się w miarę zdatna do użytku. Jest tym czym jest czyli ewidencją. ...

Wilk Samotnik: Budujmy ZHP od ławy fundamentowej!
Ten Związek nie potrzebuje nowego statutu w formie ewoluowanej na bazie poprzednich. Ten Związek nawet nie potrzebuje statutu z paroma tylko rewolucyjnymi zmianami. Ten związek nie potrzebuje statutu zlepku czy patchworka.

Wilk Samotnik: A może po prostu my się już nie nadajemy do skautingu?
Skautowy ekspres już odjechał i pędzi jak francuski superpociag. My chyba już nie dogonimy skautowego świata. No i jeszcze jedno - my się już do skautingu chyba nie nadajemy!

Czesław Przybytek: Z Wiarą , BĄDŹ bez......czyli w zgodzie BĄDŹ nie, z WOSM-em ?
Zamiana słowa "religia" na "wiara" oraz dziwnie zastosowane słówko "bądź" wyklucza zgodność naszych Podstaw Wychowawczych z Fundamentalnymi Zasadami Ruchu Skautowego. Czy o to właśnie chodziło autorom, i czy nam o to chodzi ?

Wędrownicy: aktywni poszukiwacze, bierni konsumenci czy byty wirtualne?
Rozmowy o wędrownictwie: jest dobrze, czy jest źle? Czy propozycja wyjścia w świat, poszukiwania, działania trafia na podatny grunt? Rozmowa z phm. Anną Pospieszną (komendant Hufca Poznań-Nowe Miasto)

Janusz Sikorski: Co by tu jeszcze sprofesjonalizować, druhowie, co by tu jeszcze...
Tak profilaktycznie, już na początku artykułu poinformuję, że byłem na tegorocznym LAS-ie, więc widziałem z bliska jak to wyglądało, a niejako w bonus-packu dostałem możliwość przyglądnięcia się Zlotowi Drużynowych. Oczywiście to przyglądnięcie się na pewno nie było pełne i wyczerpujące, gdyż aby takie było musiałbym w nim uczestniczyć, jednakże materiału do pewnych przemyśleń na ten temat bytowanie obok mi dostarczyło....