Delegaci w statystyce
Pod koniec pierwszego dnia Zjazdu na stronie www.zjazd .zhp.pl pojawiła się informacja dotycząca statystycznego delegata. Cytuję w całości:

"Statystyka, statystyka
Kliknij "Czytaj więcej"

Uwaga... Nasza relacja ze Zjazdu na stronie KPW

www.kpw.org.pl

W Czwartek panowała "rozpasana wolność komentarzy" z sali....
O harcerstwie1. Dziś, w Piątek na Zjeździe zapanował ŁAD I PORZĄDEK !
"Internet na Zjeździe
2009-12-03 22:24

Z powodu istniejących możliwości technicznych oraz konieczności zapewnienia ciągłości działań Biura Zjazdu i transmisji on-line od dnia dzisiejszego dostęp do sieci Internet na terenie pomieszczeń Zjazdu będzie zabezpieczony hasłem, dostępnym dla zarejestrowanych komputerów. Zarejestrować komputer będzie można w Biurze Zjazdu u pwd. Michała Laska.

Biuro XXXVI Zjazdu ZHP "

2. Z Facebooka : "Adam Zawadzki. Brak sił...spotkanie delegatów na pizzy. Jeden z delegatów mówi że zaschło mu w gardle i bez skrępowania zamawia browara. ( 11 godzin temu) "

Uwaga gratka dla Delegata

Uwaga Jesteś Delegatem ? Czytaj...

Nie jesteś ?
Też czytaj, bo dobrze wiedzieć "co w trawie piszczy"

Specjalnie dla Delegatów, z okazji Zjazdu ZHP przygotowaliśmy "zjazdowy" numer HR-a. Ma on w pewnie mierze naświetlić Delegatom nasz punkt widzenia na niektóre sprawy mogące być przedmiotem obrad Zjazdu. Serdecznie zapraszamy Delegatów ( oczywiście nie tylko Ich) do pobierania "numeru zjazdowego". Jako że numer ten został przygotowany w formacie pdf można go sobie czytać wielokrotnie bez obaw przeformatowania a przede wszystkim można go ładnie wydrukować i pochwalic się innym Delegatom, fajną pamiatką (jeśli nie posiadaniem naszych tekstów...) i wizją pięknej "Muzy " autorstwa Andrzeja Orłowskiego która to wizja, z zupełnie "niewiadomych" przyczyn "wypadała" z kolejnych legalnych wydań Obrzędowego Pieca...
zapraszamy


Ściągawka Delegata HR5/2009 - Specjalny

III Zbiórka Kręgu Płaskiego Węzła
Z KPWW siedzibie Komendy Hufca Tychy obradowała III Zbiórka Kręgu Płaskiego Węzła. Gospodarzem Spotkania był Szczep LEŚNI z Tych. Prócz spraw aktualnych, czyli kolejnego Zjazdu ZHP, członkowie Kręgu radzili o kontynuacji prac nad narzędziami metodycznymi, kontynuacją wydawnictw Kręgu , oraz planowanym w sierpniu roku przyszłego "niezależnym i samorządnym" Zlotem KPW w Krakowie. Gospodarzem spotkania był szczepowy Leśnych Wilk Ojciec, zaś przewodniczył hm Czesław Przybytek HR. Sprawozdanie ze zbiórki w Piątym Haerze !
Jedenastego Listopada - Dzień Niepodległości
10 listopada o godzinie 18.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy placu Jego imienia w Warszawie odbył się „Capstrzyk Niepodległości”, w trakcie którego harcerze przekazali "Ogień Niepodległości" na ręce ministra obrony narodowej Bogdana Klicha.
„Ogień Niepodległości” to kontynuowana od ośmiu lat przedwojenna tradycja przywożenia Płomienia Wolności z Pobojowiska Kostiuchnowskiego na Wołyniu.
Kolejny raz harcerze ze Zgierza, Łodzi i Krakowa zorganizowali sztafetę rowerową po Ogień Niepodległości, który tradycyjnie już trafił na centralne obchody Święta Niepodległości do Warszawy, gdzie na jednej z płyt Grobu Nieznanego Żołnierza umieszczona jest nazwa Kostiuchnowskigo Pola Bitewnego, a także na uroczystości w Krakowie, Łodzi i Zgierzu.

Marsz Skautów - Władysław Bełza

Święta miłości kochanej ojczyzny,
Oto w twą służbę wchodzi hufiec nasz !
Od lat najmłodszych do późnej siwizny,
Pragnie przy tobie czujną trzymać straż!
Równajmy krok,
Wytężmy wzrok,
Czy gdzie się podstęp nie kryje?
Uderzmy w ton,
Silny jak dzwon:
Polska niech żyje ! niech żyje!

Bo nie wierzymy żeś złożona w grób!
W nas życie młode tętni całą siłą,
Żyć dla cię chcemy, nie konać u stóp !
Równajmy krok...

Pragniemy spajać nadziei ogniwa,
Że nam zwycięstwo da nabyty hart;
Że i ty z nami żyć będziesz szczęśliwa,
I każdy syn twój będzie ciebie wart!
Równajmy krok...

Będziem iść karnie pomimo przeszkody,
Będziem z zapałem walczyć o twój byt;
Aby w nagrodę, kiedyś, z piersi młodej,
Okrzyknąć twego odrodzenia świt!
Równajmy krok,
Wytężmy wzrok,
Czy gdzie się podstęp nie kryje?
Uderzmy w ton,
Silny jak dzwon:
Polska niech żyje ! niech żyje!

Krąg Puszczański Czarnego Dębu - nowe Gromady !
Harcerska Rodzina Puszczańska ma wielką tradycję sięgajacą lat 20-tych ubiegłego wieku. Kto nie słyszał o słynnych kursach wigierskich, czy Starszoharcerskich Kręgach Puszczańskich. Miana Puszczańskie, najwyższe wyróżnienie możliwe do zdobycia w harcerstwie, nosili najwybitniejsi instruktorzy harcerscy. Reaktywowany w 1958 roku Instruktorski Krąg Puszczański Czarnego Dębu prowadził nieprzerwanie działalność, przez lata komuny w ścisłej konspiracji, mimo prześladowań bezpieki, pod wodzą hm Adama Rząsy HR, "Chytrego Lisa". Współcześnie Krąg działa nadal, tworzą go gromady Orłów w ZHP i ZHR, Lisów w ZHP, oraz powołane w tym roku dwie nowe Gromady - Kruków i Wilków, obie w ZHP. Do utworzenia gromad aspirują kolejne środowiska.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę KCzD :Strona Kręgu Czarnego Dębu
4 numer "Harcerza Rzeczypospolitej" opublikowany!
Od Redakcji Duże imprezy lata 2009 - Ogólnopolski Zlot Drużynowych, Letnia Akcja Szkoleniowa, wreszcie Wędrownicza Watra - wywołały dużo dyskusji i refleksji. W jakim kierunku idzie ZHP? O tym i na wiele innych tematów można poczytać w numerze 4 /2009 "Harcerza Rzeczypospolitej" opublikowanym 9 października 2009