Nawigacja
HR nr 2/2010
OD REDAKCJI

Numer inny niż planowaliśmy
Czyli tradycyjnie kilka słów od redakcji.

TEMAT NUMERU - HARCERSKA SŁUŻBA 2010

Kamila Wajszczuk: Harcerze-obywatele po służbie
10 kwietnia Polska przeżyła tragedię bez precedensu. 20 czerwca odbędą się przyspieszone wybory na urząd prezydenta RP. Na jesieni - już zgodnie z harmonogramem - wybory samorządowe. Co do tego wszystkiego ma harcerstwo?

Anna Wittenberg: Cisi bohaterowie, głośne media
W dniach po katastrofie prezydenckiego samolotu harcerze stali się bardziej niż zwykle widoczni w mediach. Czy coś z tego wynika dla naszej codziennej działalności?

Maciej Pietraszczyk: O dwóch takich, co pełnili SŁUŻBĘ
Kiedy harcerzowi trzeba wydać rozkaz, by przestał pełnić służbę...

Wilk Samotnik: Zuchenka na Służbie.
Cały czas powraca mi przed oczy obraz zuchenki pełniącej służbę pod Pałacem Prezydenckim. Dziecko było radosne i wyraźnie przekonane o sensie tego co robi. "Przyjechałam tu z moją Druhną i jesteśmy od rana", powiedziała dziewczynka do kamery, a ja miałem trochę wątpliwości .

Karolina Sikorska: Na hasło "Służba" ! - służba podczas pogrzebu pary Prezydenckiej
Wrażenie ze służby w Krakowie: Tak, zdarzyła się tragedia. Ta tragedia załamała wiele osób. Zginęło 96 ludzi. Matek, Synów, Mężów Córki, Ojców. Zginęła głowa państwa. Lecz nie można się załamywać. Nie można, gdy dochodzi do naszych uszu słowo "Służba".

Grzegorz Skrukwa: Rajd w cieniu tragedii
Idziemy asfaltową drogą, gdy nagle przy nas zatrzymuje się kierowca „żuka” – wychyla głowę z kabiny i pyta: wy tu sobie chodzicie, a wiecie że Prezydent nie żyje? Wiemy już – odpowiadamy...

Maciej Pietraszczyk: Po co harcerzowi służba?
Po co harcerzowi służba? Przecież może być fajnie, gdy harcowanie ograniczymy do rajdów, biwaków i gier. Po co jeszcze zamęczać się jakąś służbą? Harcerz, to nie lokaj.


PROGRAM I METODA:

Tomasz Koprowski: Pod pomnikiem czy na grze terenowej ?
W ostatnim czasie odeszliśmy od świętowania w sposób pomnikowo-oficjelski świąt państwowych.

PUSZCZAŃSTWO I OBOZOWNICTWO

Obozowanie według Wujka Dan'a
Szanowny Czytelniku, tym artykułem rozpoczynamy publikacje serii artykułów puszczańskich opartych na książce „Camp – Lore and Woodcraft” napisanej przez słynnego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Daniela Beard`a (Wujka Dana), będącego, obok Ernesta Thompsona Setona jednym z współtwórców największej amerykańskiej organizacji skautowej – BSA. Mamy nadzieję, że nasze artykuły będą wielka pomocą dla wszystkich drużyn harcerskich starających się uprawiać „skauting jako wychowanie dobrych obywateli metodą puszczańską”.

Kamil Makos: O tym jak zrobić sobie nóż ...
O tym jak zrobić sobie nóż biwakowy

OD HISTORII DO WSPÓŁCZESNOŚCI

Janusz Sikorski: 10 kroków do stulecia czyli o "epoce trzech biustów", "Potopie" i wartościach niesionych przez sztukę oraz pracę wychowawczą.
Propozycje programowe z żenującymi "zonkami" - omijaj szerokim łukiem!


-------------------------------------------------
Nr HR-a: 2/2010

Social Sharing: Facebook Google Tweet This

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.