Ojciec święty ze Skautami! News z ....Pudelka :)
Ojciec Święty ze Skautami i w skautowej Chuście.
Skad mamy tego newsa? Proszę Druhowieństwa z Pudelka!
Ale śmiechowo, ale fajnie! Papa Francesco coraz bardziej się nam podoba!
Zobacz! : http://www.pudelek.pl/artykul/58462/papiez_pozuje_do_zdjecia_z_reki_foto/
Prosto z portalu Pana Prezydenta RP

Toruń
Godz. 18.30 Udział Prezydenta RP z Małżonką w Międzynarodowym Zlocie Harcerzy i Skautów Wicek 2013 organizowanym w setną rocznicę urodzin bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego (Toruń, Poligon wojskowy) Otwarte dla mediów
Ok. godz. 18.40 Apel inaugurujący Zlot Wicek 2013 Otwarte dla mediów

Ok. godz. 20.00 Zwiedzanie przez Prezydenta RP gniazd obozowych

Pierwszy Sierpnia, godzina W!
Zobaczcie sami......
Link
W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom prawnym związanym z funkcjonowaniem harcerstwa
We wtorek, 23.07.2013 r., w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom prawnym związanym z funkcjonowaniem harcerstwa. Spotkanie było kontynuacją zorganizowanego w czerwcu Forum Debaty Publicznej pt. "Otoczenie prawne funkcjonowania harcerstwa"
(...)
Członkowie ruchu harcerskiego zaprezentowali zbiór ograniczeń i barier prawno-administracyjnych, które powodują, że działalność harcerska napotyka na trudności. Ustalono, że podczas kolejnych spotkań wypracowywane będą decyzje o kształcie konkretnych zmian.(...)

Więcej >>> Link
Uczestnik obozu zginął w wypadku po usunięciu z obozu
Za portalem Onet:

MM Wrocław: Spędzał wakacje na obozie nad jeziorem Niesłysz, ale wychowawcy podjęli decyzję, żeby do domu zabrała go przypadkowa osoba. Doszło do śmiertelnego wypadku. Wypadek wydarzył się szóstego lipca pod Zieloną Górą, a Kuratorium Oświaty we Wrocławiu dowiedziało się o tragedii 15 lipca od rodziców 13-letniego Mateusza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca renault twingo na "trójce" nie zachował szczególnej ostrożności, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym w kierunku Nowej Soli volkswagenem. Chłopca nie udało się uratować i zmarł w szpitalu w Zielonej Górze.
MM Wrocław (SG)

Od Redakcji HR: Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Dolnośląskiej Chorągwi ZHP, decyzję o usunięciu z obozu harcerza podjęła Komenda i Rada Podobozu, będącego częścią zgrupowania - na skutek trudności wychowawczych z Chłopcem. Potwierdza się też decyzja o wysłaniu chłopca "okazyjnym" transportem, ale jednak z osobą znaną komendzie i pomagającą w pracy obozu /Przywóz materiałów programowych/. Nasuwa się pytanie o rolę Komendy Zgrupowania w tej sytuacji. Ważną okolicznością jest też fakt przesłania przez Rodziców formalnej zgody drogą elektroniczną, podpisanej przez Ojca Dziecka.Rodziców dotknęła niewyobrażalna tragedia - ocenę sytuacji pewnie będziemy weryfikować jeszcze długo, niemniej finał tej tragedii może być w części efektem braku doświadczenia i umiejętności przewidywania konsekwencji podjętych decyzji. W KAŻDEJ sytuacji dobro i bezpieczeństwo powierzonych naszej opiece dzieci wymaga nie tylko należytej, ale NADstaranności - i tego winniśmy wymagać od kadry instruktorskiej.
Rozpalmy ogień! 111 rocznica ruchu puszczańskiego.
Rozpalmy ogień z okazji 111 rocznicy powstania ruchu puszczańskiego.

Bracia i siostry leśnej krainy!

2 lipca 1902 r został powołany do życia przez Ernesta Thompsona Setona - Czarnego Wilka (1860 - 1946) puszczański ruch (woodcraft) Organizacja, którą założył E. Th. Seton nosiła nazwę Woodcraft Indians (Indianie Puszczańscy)

Aby upamiętnić tę ważną datę w dziejach puszczaństwa i skautingu rozpalmy obozowy ogień tarciem drew lub inną dowolną techniką 2 lipca lub innego obozowego wieczoru. Przygotujmy na ten dzień grę, taniec przy ogniu lub krótką gawędę o Czarnym Wilku i początkach puszczaństwa.

Opiszcie w kilku słowach wasze czyny związane z obchodami kolejnej rocznicy powstania puszczaństwa i wraz z informacją na temat stacjonowania waszego obozu, pochodzenia i nazwy środowiska prześlijcie na adres: ursus7(@)gmail.com

Błękitne niebo!

Rafał Łoziński.
Od Redakcji: Powyższe "wici" otrzymaliśmy do Redakcji drogą pośrednią, o czym nawet sam Autor nie wiedział. Uznaliśmy pomysł Rafała, pierwotnie adresowany tylko do jednej z Organizacji Harcerskich, za tak fajny, iż już jako Redakcja postanowiliśmy go rozszerzyć na cały ruch! Mailujcie do Ursusa, mailujcie do nas! Zdjęcia mile widziane! Z Błękitnym Niebem!

DZIEŃ HARCERSKIEJ DEBATY NA ŻYWO!
http://new.livestream.com/zhp/czerwiec
ZAPRASZAMY NA ZHP 360
Ciekawe dyskusje i wypowiedzi, warto posłuchać! A "ZAKRĘCONYM" Z zhp 360 SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ I POGRATULOWAĆ. BiPi by powiedział "..GOOD WORK!" Relacja filmowa dostępna pod adresem: http://www.prezydent.pl/dialog/fdp/tworczosc-dziedzictwo-kulturowe-i-przyrodnicze-bogactwem-polski/filmy/art,11,fdp-otoczenie-prawne-funkcjonowania-harcerstwa.html — w Pałac Prezydencki w Warszawie.